Banner strony. Na przeźroczystym tle, czarny napis "Projekt SPINKa SPołeczne INfopunkty Klimatyczne" i logo drzewa, otoczonego splotem w stylu celtyckim.

Ekran z nowymi wiadomościami. Ikona strony Aktualności.
Domek. Ikona strony startowej.
Zielony liść. Ikona kategorii "Chcesz zrozumieć!"
Megafon. Ikona kategorii "Chcesz wiedzieć!"
Krąg społeczności. Ikona kategorii "Chcesz działać!"
Tęczowe koło. Ikona kategorii "Inne".
Sylwetka ludzka na tarczy rycerskiej, z niebieskim znaczkiem "check". Ikona strony z polityką prywatności. Ikona strony z polityką prywatności
Na niebieskim kole bała litera i. Ikona strony z informacjami o nas

Przed nami VI Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR w Warszawie

Już 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się VI Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR, który po raz kolejny stanie się ważnym wydarzeniem na mapie globalnych debat o klimacie i ochronie środowiska. Organizatorzy zapraszają uczestników do Varso Place & CIC Warsaw, nowoczesnej i ekologicznej przestrzeni, która doskonale wpisuje się w tematykę wydarzenia.

25 debat, ponad 20 wystąpień eksperckich

Tegoroczna edycja TOGETAIR obejmuje ponad 25 debat oraz przeszło 20 wystąpień eksperckich, które poruszą szerokie spektrum wyzwań związanych z ochroną klimatu i środowiska. W ramach wydarzenia omawiane będą kwestie konkurencyjności gospodarczej Polski oraz Unii Europejskiej, zielonych technologii, mobilności ekologicznej, a także nowej odsłony rządowego programu „Czyste Powietrze”.

TOGETAIR to największa konferencja w Polsce, której tematyka w całości dotyczy problematyki klimatu i ochrony środowiska. Zajmujemy się zarówno makrotematami, takimi jak transformacja energetyczna, energetyka obywatelska, czy bilansowanie systemu energetycznego, jak i aktualnymi wyzwaniami związanymi z gospodarką obiegu zamkniętego, nowymi regulacjami w zakresie opakowań, czy dbaniem o czystość wody – zapowiada Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze, organizatorka Szczytu. W tym roku spodziewamy się 2000 gości. Będą z nami przedstawiciele rządu, dużego biznesu związanego z transformacją energetyczną i samorządu, organizacji pozarządowych oraz mediów – dodaje Agata Śmieja.

Cztery Sceny TOGETAIR

Debaty odbędą się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Global Commons, Climate Care, Business Connect oraz Future Cooperation. Każda z nich poruszy zagadnienia związane z globalnymi wyzwaniami dotyczącymi zmian klimatycznych, transformacji energetycznej, zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjnych technologii. Organizatorzy gościć będą ponad 200 panelistów. Na scenie Global Commons eksperci skoncentrują się na gospodarczych aspektach transformacji energetycznej, priorytetach polityki Unii Europejskiej, a także roli zielonych technologii w konkurencyjności gospodarki.

Climate Care to ścieżka poświęcona zagadnieniom związanym z poprawą jakości powietrza, zarządzaniem zasobami naturalnymi oraz zrównoważoną gospodarką. Business Connect skupi się na tematyce odpowiedzialności przedsiębiorstw, w tym raportowania ESG, zrównoważonego budownictwa i systemu kaucyjnego. Future Cooperation z kolei obejmie dyskusje na temat innowacji, elektromobilności, nowoczesnej logistyki oraz współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony środowiska.

Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędą się również Power Speeches, które umożliwią szybkie i dynamiczne wymiany poglądów, a także pomogą w wypracowywaniu nowych rozwiązań na globalne wyzwania związane z ochroną środowiska. Szczyt TOGETAIR zgromadzi liderów, ekspertów oraz przedstawicieli instytucji rządowych i organizacji międzynarodowych z Polski i Europy. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wspólnie dyskutować o przyszłości zrównoważonego rozwoju i wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną oraz klimatyczną.

Rośnie liczba Patronatów

Wydarzenie otrzymało prestiżowe patronaty honorowe od instytucji krajowych i zagranicznych: Marszałek Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Przemysłu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rektorów najlepszych polskich Uczelni, Marszałków Województw i największych polskich związków przedsiębiorców i pracodawców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie wydarzenia.


Źródło: informacja prasowa TOGETAIR 2025


Aktualności – Wodne Sprawy – gazeta o wodzie: woda, rzeki, prawo wodne, KE | Zespół redakcyjny | Pobrano z https://wodnesprawy.pl/vi-miedzynarodowy-szczyt-klimatyczny-togetair/